Doprovodný program


Degustace vín se zámeckým sommelierem

Nabízíme zajímavé povídání o víně, během kterého Vás seznámíme s lokálními nebo moravskými produkty. Samotná degustace je vedena zámeckým sommelierem  a dle počtu účastníků může být řízená nebo volná. V rámci degustace je pro Vás připraveno něco k zakousnutí – krájený sýr, škvarky, chléb a voda na zapití.

 

Den s vinařem

Zámek Liblice se nachází nedaleko Mělníka, kde historie vinařství sahá až do roku 892. Dnešní pěstování révy i výroba vína tak navazuje na dlouhou tradici a my se Vám ji pokusíme přiblížit. Rádi Vám zajistíme exkurzi u místního vinaře s tematickým programem, prohlídkou vinice i degustací vína na místě. Nabídku teambuildingu děláme na míru každému klientovi dle požadavků a možností daného vinařství.

 

Historický / dobový program

K zámku neodmyslitelně patří čestná stráž, dobové soutěže nebo oblíbená šermířská vystoupení. Pokud byste Vaše setkání rádi něčím podobným oživili, nabízíme Vám níže několik možností:

Dobové soutěže

Stínání špalíčků mečem, házení kroužků, královské kuželky, zatloukání hřebíků, chytání rybek, strojení do zbroje, střílení z praku, chůze na chůdách, střelba z kuše, lukostřelba, vrh kopím. Některé aktivity je možné uskutečnit pouze na zahradě ve venkovních prostorech. 

Zahájení akce knížetem a hraběnkou

Samotnou akci nebo soutěže může v rámci tématu zahájit i kníže s hraběnkou za doprovodu trubačů.

Šermířské vystoupení

Šermířské vystoupení zpestří každý historický program. Skupina šermířů provede ukázku soubojů s různými druhy zbraní.

 

Pyroshow

Rádi byste den zakončili překvapením pro Vaše hosty? Využije naší nabídky na ohňovou show (cestičky z fontán, pyrotechnické figury, světelné dekorace) za doprovodu hudebního i tanečního vystoupení.

 

Pivovar Lobeč

Nejen milovníci piva jistě ocení návštěvu technické památky Parostrojního pivovaru v Lobči u Mšena, který má na Kokořínsku s vařením piva tradici již 500 let. V roce 2009 prohlásilo Ministerstvo kultury tento pivovar památkou a od roku 2013 je součástí Evropských stezek průmyslového dědictví (ERIH). Prohlídka s degustací a s průvodcem v českém jazyce trvá cca 90 minut.

 

Návštěva hradů a zámků

Zámek Nelahozeves

Jedná se o jednu z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách a leží 35 km severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy. Dnes se zde nachází muzeum s významnou částí rodových Lobkowiczkých sbírek a prodejní galerie. Prohlídka s průvodcem v českém jazyce trvá cca 60 minut.

Zámek Mělník

Jedná o původní královský zámek, v jehož rysech jsou zastoupeny prvky gotiky, renesance i baroka. Zámek je v majetku rodu Lobkowiczů, který jedno z jeho křídel dosud obývá. Ze zámku je nádherný výhled na soutok Vltavy a Labe, památnou horu Říp i České středohoří. Součástí je vinohrad sv. Ludmily, jež vybízí k ochutnání místních vín. Nedaleko zámku se nachází také chrám sv. Petra a Pavla s tradiční kostnicí, historické náměstí či mělnické podzemí s unikátní studnou (nejširší v ČR). Prohlídka zámku s průvodcem trvá cca 60 minut.

Hrad Kokořín

Hrad Kokořín se vypíná na pískovcovém vrchu nad Kokořínským dolem. Stavba hradu má protáhlý půdorys a 38 m vysokou věž s kamennou helmou. V horní části hradu vede vyhlídkový ochoz. Dnes již z části zasypaná studna je opředena mnoha pověstmi. Prohlídka hradu trvá necelých 60 minut.

 

Muzeum ŠKODA AUTO, Mladá Boleslav

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik ŠKODA, který dnes patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. V bývalých výrobních halách vzniklo muzeum, které je dnes možno navštívit a obdivovat zde sbírky vyrobených modelů.
S prohlídkou je poté možno pokračovat v nedalekém moderním závodě, kde den co den sjíždějí z výrobní linky nové automobily. Prohlídka muzea a 2 výrobních závodů trvá cca 2,5-3hod.

 

Střelnice

Byšice

Střelnice je vzdálená necelé 2 km od zámku Liblice a nabízí možnost střelby z brokovnice na asfaltové terče (Americký trap, Double trap, Univerzální trap, Skeet) nebo střelbu z kulových zbraní do 30 m (Malorážka, Revolvery všech ráží, Samopal 58, Samopal AK 47, Kulovnice pro nastřelení aj.).

Fox Mělník – Chloumek

Areál střelnice se rozkládá na 6 ha a s přilehlým lesním porostem je jeho celková výměra 11 ha. Na této ploše jsou k dispozici dvě broková střeliště pro Skeet a Lovecký Skeet nebo Olympijský/Univerzální trap aj.

Pro nerušený střelecký zážitek Vám rádi zajistíme také občerstvení na místě.

 

Metaná (v zimních měsících)

Tato neobvyklá venkovní hra má svůj původ v německy mluvící části Alp a je to jakýsi kříženec mezi francouzskou hrou pétanque a curlingem. Její výhoda je, že si můžete zahrát jak v zimě, tak v létě. Metanou je možné si zahrát v týmech i individuálně proti sobě. Jedna dráha je pro 8 hráčů, k dispozici je Vám instruktor a doba trvání hry je cca 2-3 hodiny.

Pro úplný zážitek ze hry pro Vás rádi připravíme občerstvení v podloubí zámku.

 

Paintball

Jedná se o bezkontaktní adrenalinový sport, při němž je k vyřazení protihráčů používáno zbraní, které střílejí želatinové kuličky. Uvnitř kulička obsahuje netoxické vodou rozpustné barvivo rozličných barev, které přesně ukáže zásah protivníka a vyřadí jej ze hry. Jedná se o kolektivní sport, kde je důležitá nejen spolupráce jednotlivých hráčů, ale i celková strategie hry.

 

Pétanque

Francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, jenž se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý. Výraznou předností tohoto sportu je to, že ho může hrát prakticky každý. Cestičky v naší zámecké zahradě jsou pro turnaj jako stvořené.

 

Kroket

Tato populární hra Vám zpříjemní chvíle strávené na zámecké zahradě. Je vhodná pro 2 až 6 hráčů, kdy každý hráč hraje s jednou holí a jednou barevnou koulí. Cílem hry je pomocí úderů posouvat koule skrz branky až do cíle.  

 

Hudba

Na galavečerech, firemních akcích i neformálním večerním posezení vytvoří hudba příjemnou atmosféru. Pokud si budete přát, zajistíme pro Vás hudební formu a styl dle Vašeho vkusu vhodnou k dané příležitosti - od DJ přes vážnou hudbu, živou kapelu, až po big band.


Fotokoutek

Fotokoutek je "malý ateliér", který je možné postavit přímo na místě Vaší akce. Součástí fotokoutku je pozadí, které můžete předem vybrat a zakomponovat do tématu setkání. Dále je k dispozici světelná technika, fotoaparát, počítač s tiskárnou pro profesionální tisk fotek a obsluha po celou dobu akce. 

 

Zábavné mobilní casino

Rádi riskujete? Zkuste své štěstí a využijte služeb mobilního casina. Můžete si vyzkoušet Ruletu, Black Jack, Poker, Texas holdem poker, Kostky, Šťastné kolo nebo Žertovný špalek. Pro zpestření akce můžeme objednat také VIP krupiéra z řad známých herců, zpěváků, moderátorů nebo sportovců. Cena dle požadavku.

 

DT profil
Obchodní manažerka

Diana Tomčány
Telefon: +420 739 249 199 
E-mail: obchod@zamek-liblice.cz

LZ profil
Obchodní manažerka

Lucie Zděnková
Telefon: +420 603 566 426
E-mail: obchod@zamek-liblice.cz