Zámek Liblice

Perla vrcholného baroka v Čechách

Zámek Liblice je konferenčním centrem Akademie věd ČR. Zároveň zde můžete zažít pobyt jako v pohádce, kde láska, štěstí a klid již zvítězilo. Pojďte se s námi projít zámeckou zahradou a slatinnou loukou, kde načerpáte novou energii.

Rezervovat pokoj
Vyberte si jeden ze zážitkových pobytových balíčků s atmosférou zámecké pohádky, kde se propojuje historie, komfort a vyjímečný relax. Lze koupit i jako dárkový poukaz.
Nabídka
"Dnes dávám ti ruku svou, a prosím o tu tvou. Spojíme naše životy a půjdeme cestou společnou."
Svatba snů
Zapomeňte s naší pomocí na každodenní shon a stres a nechte se zvolna unášet příjemnou vlnou terapie hudby, masáží, příjemných vůní a světelných efektů.
Více informací
Specializujeme se na českou kuchyni s maximálním důrazem na využití lokálních surovin. V naší nabídce proto naleznete zvěřinu z nedalekého Hostína, byšické pstruhy, ale také pivo z unikátního parostrojního pivovaru v Lobči.
Rezervace a jídelní lístek
Pro naše klienty jsme připraveni profesionálně zorganizovat konference, školení, semináře, teambuildingy, workshopy, firemní akce či pracovní setkání.
Více informací
Informace ke komentovaným prohlídkám a virtuální prohlídka zámku.
Více informací

O zámku

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka z dílny italského architekta Giovanni Battista Alliprandiho, který v roce 1699 vypracoval, na podnět tehdejšího majitele panství později povýšeného do hraběcího stavu pana Arnošta Josefa Pachty z Rájova, osobitý projekt nového díla.

V roce 1863 koupila zámek hraběnka Antonie z Valdštejna. Ta přestavěla interiéry zámku do tehdy moderního novorenesančního stylu. Po její smrti zámek zdědila její dcera Christiana Thun-Hohensteinová. Posledním šlechtickým rodem vlastnícím zámek tak byli Thun-Hohensteinové a to až do roku 1945, kdy majetek přešel do vlastnictví státu, který jej později předal pod správu Akademie věd ČR.

kresba zámku Liblice
Kokořínsko
ROP EU