CZ| EN
Facebook Twitter google+ TripAdvisor
Liblice
07.11.2017 10:45:10

Adventní koncerty na zámku Liblice

4 adventní neděle roku 2017 přinesou 4 krásné adventní koncerty na zámku Liblice. Vychutnejte si neopakovatelnou vánoční atmosféru v prostorách Mramorového sálu. 

Rezervace vstupenek a bližší informace na tel.: +420 739 329 970 nebo recepce@zamek-liblice.cz

 

  

26/11 od 17:00 pěvecký sbor Intermezzo 

Vstupné : dobrovolné

Smíšený pěvecký sbor Intermezzo vznikl ve Mšeně v roce 2005, a vědomě tak navázal na pěveckou tradici v regionu. Již v roce 1868 byl ve Mšeně založen pěvecký sbor Vyšehrad, jenž se hlásil k české sborové tvorbě Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Karla Bendla a předevš...ím k české lidové písni. Tento sbor zanikl v roce 1956.
Vznik pěveckého sboru Intermezzo iniciovali jednak učitelé Základní školy a Základní umělecké školy ve Mšeně a jednak hudbymilovní občané mšenského a mělnického regionu různých profesí. Dodnes ve sboru zpívají starostové obcí, úředníci, podnikatelé, řemeslníci a pochopitelně učitelé v širokém věkovém rozmezí. Sbor má 40 členů a zpívá ve smíšeném obsazení SATB. Od založení stojí v čele sboru učitel Základní umělecké školy Mšeno Karel Horňák, jenž se už téměř 40 let věnuje výuce hudebně nadaných dětí.
Smíšený pěvecký sbor Intermezzo za deset let své existence absolvoval více než stovku koncertů především ve svém regionu, v období adventu. Vyvrcholením pěvecké sezony je vždy adventní koncert v chrámu sv. Martina ve Mšeně, zaplněném několika stovkami posluchačů. Pěvecký sbor Intermezzo navštívil také několik velkých sborových setkání, například festivaly v Mimoni, České Lípě, Jirkově u Chomutova či Hrádku u Nechanic. V roce 2015 se sbor zúčastnil zájezdu do slovenského Brezna a letos v červnu mezinárodního festivalu pěveckých sborů v italské Alta Pusterii.

 

3/12 od 12:00 Vánoční jarmark, Rozsvícení

vánočního stromečku,
Mikulášská nadílka,

vystoupení dětí ZUŠ Mělník 

Vstupné na Mikuláše: 80,- CZK, rezervace předem - vyprodáno!

Máte rádi vánoční jarmarky? Přijďte na ten náš! V překrásném prostředí zámku si 3/12 od 12:00 můžete prohlédnout, sami vyzkoušet a zakoupit velkou spoustu překrásných věcí a produktů. Budou zde k vidění různé druhy betlémů, ozdoby na stromečky, adventní věnce, výrobky z medu, levandulová kosmetika, perníčky a jiné cukroví, ubrousková technika, pletené doplňky nejen na zimu,šperky z drahých kamenů a další, pochutnáte si na svařáku, horké medovině, trdelníku, sladkých i slaných dobrotách a (nejen) pro děti budou připravené nejrůznější dílničky-zdobení perníčků, výroba medových svíček, lití olova a jiné. Vstup na jarmark je zdarma. 

Od 17:00 hod se pak opět rozzáří oči nejen těm nejmenším. Na zámek Liblice zavítá Mikuláš se svými věrnými pomocníky – andělem i čertem. Společně rozsvítíme Vánoční stromeček, zazpíváme si koledy a zatančíme si spolu s žáky ze Základní umělecké školy Mělník. Vstupenky je třeba rezervovat, v tuto chvíli VYPRODÁNO.

 

10/12 od 19:00 Michal Žáček a Mário Šeparovič

Vstupné: 250,- CZK

Michal Žáček – saxofon a dechové nástroje

Již brzy po ukončení školy se stal jedním z nejžádanějších saxofonistů ostravského regionu, kde působil se svou kapelou Gizd Q a spolu s Borisem Urbánkem v seskupení TUTU. Pravidelně spolupracuje se slovenským jazzovým bardem Peterem Lipou, s legendárním Richardem Müllerem, 5 let byl stálým členem bandu Jany Kirschner a často spoluúčinkuje jako host různých hudebních formací. Svou virtuozitou se jako fenomenální saxofonista a hráč na dechové nástroje prosadil nejen v rodné České republice a na Slovensku, ale i v USA, Mexiku, Německu nebo ve Francii. Je vyhledávaným studiovým a koncertním hudebníkem, členem Ostravského rozhlasového orchestru, od roku 2010 firemní hráč Yamahy. Natáčel také scénickou hudbu do divadel a filmů. Jeho jméno najdeme na více než třiceti albech známých interpretů, kteří oceňují jeho melodiku, výrazové charisma a pozitivní vibrace, kterými ovlivňuje své spoluhráče a publikum.

 

Mario Šeparovič - zpěv, elektrická kytara

Mário Šeparovič je skvělý zpěvák, multiinstrumentalista a především kytarista, kterému se též někdy přezdívá „Ostravský Eric Clapton". Nejen proto, že jeho hudba vychází z blues, ale také pro jeho nadžánrový přístup a hráčské umění. Často se objevuje v ostravských klubech se svojí kapelou El Rey a Michalem Žáčkem nebo jej můžete slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar, Donaha! (Hole dupy) v Divadle Jiřího Myrona, kde hraje kytarové party.

 

17/12 od 19:00 Zdeněk Merta a Zora Jandová

Vstupné: 350,- CZK

Zora Jandová

Vystudovala herectví na DAMU, hrála v ND v Praze, v Semaforu a v HDK. V letech 1992, 1994 a 2000 společně se Z. Mertou uskutečnili turné po USA. Později se věnovala obzvláště hudebnímu divadlu, odehrála zásadní role v muzikálech „Sny svatojánských nocí“, „Bastard“, „Babylon”, „Svět plný andělů“ a „Peklo” autorů Z. Merty a S. Moši, které uvedlo MDB. Pro toto divadlo napsala muzikál „Nahá múza“. Je autorkou známého dětského projektu „Ryba z Havaje“, mnoha písní a televizních scénářů. Patří mezi propagátory čínského bojového umění Tai – či, několikrát se zúčastnila MS v tomto sportu. Posledních pět let byla šéfredaktorkou stanice ČR - Rádia Junior. V současnosti hraje v představení „Jeptišky“ v divadle Na Fidlovačce, v muzikálu „Zahrada divů“ v Plzni a také zájezdovém monodramatu „Z deníku hraběnky M.“


Zdeněk Merta

Je respektovaným skladatelem a producentem hudebního divadla. Vystudoval varhany a dirigování na Státní konzervatoři v Praze a skladbu na HAMU. Napsal několik desítek filmových a televizních partitur, mnoho písní, dva balety (Casanova v Laterně Magice), několik komorních i symfonických skladeb a deset muzikálů, většinou pro MDB. Státní opera Praha uvedla jeho operu „La Roulette“.
Patří mezi výrazně všestranné hudebníky – mezi jeho poslední aktivity patří autorská i producentská spolupráce se Z. Jandovou na projektu písniček pro děti „Ryba z Havaje“, stejně jako autorství symfonického obrazu „The Last Century (Ze starého světa)“, crossoverové skladby „Century Dance“ nebo symfonie „Saint Petersburg“, napsané pro město Petrohrad.
V roce 2016 obdržel cenu OSA jako nejúspěšnější český skladatel v zahraničí. V posledních letech prezentuje svůj program „Zdenek Merta u klavíru“ s různými hosty napříč žánry.

 

advnt

LM

Máte dotaz? Kontaktujte nás! Podělte se s přáteli
Kontaktujte nás
Jméno:
E-mail:
Telefon:
Kontakty Mapa

Certifikáty  

Certifikát Certifikát Certifikát Certifikát Certifikát